Українсько-польський проект

Психологічна підтримка для дошкільнят

Громадська організація "Академія освітніх ініціатив" та Fundacja "Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej" за кошти, отримані в результаті конкурсу, організованого "Kulczyk Foundation" реалізували міжнародний проект психологічної підтримки дітей дошкільного віку для представників дошкільних закладів Львова, Чернігова, Одеси, Запоріжжя та Вінниці

Дізнатися більше

Наші партнери

Arise Health logoThe Paak logo

Результати реалізації проекту

20
сертифікованих тренерів з 5 міст України: Львова, Одеси, Запоріжжя, Вінниці, Чернігова
Дізнатися більше
200+
педагогів закладів дошкільної освіти України підвищили кваліфікацію
Дізнатися більше
1
методичний посібник "Психологічна підтримка для дошкільнят"
Дізнатися більше

Опис проекту

Мета проекту

Метою проекту є психологічна підтримка дітей дошкільного віку, які пережили травму через війну, були прямими свідками війни, їхня сім'я та найближче оточення пережили травму або були непрямими свідками через перегляд інформації по телебаченню або в соціальних мережах, що в психології визначається як горизонтальна передача травми. Психологічна підтримка від дорослих допоможе їм подолати травму війни та правильно розвиватися. 

Опис проблеми

У ході навчальних та супервізійних зустрічей, спілкування у педагогічних спільнотах на тему "Уявлення педагогів про реакції на стрес, фізичні симптоми, поведінкові прояви" відбувається зміщення акцентів в більшості випадків на фізичну безпеку дітей, ніж на емоційну складову. Тож маємо недостатню увагу до створення емоційно безпечного простору у закладах дошкільної освіти. Педагоги переважно не помічають зв'язку поведінкових проявів дітей з наслідками стресових станів, звертають увагу лише на яскраво виражені травматичні реакції, ігноруючи реакції завмирання та можливість відкладених реакцій, не пов'язуючи їх із травмою війни. 
Дорослі мають враховувати емоційний стан дітей, фактори, що впливають на поведінку дитини, її здатність до навчання та на психологічні реакції на навколишні збудники. Психологічна допомога та емоційна підтримка дітям має проводитись систематично і поетапно, починаючи із закладу дошкільної освіти. Саме тому важливим є питання підвищення компетентності педагогічних працівників у напрямі надання першої психологічної допомоги та оволодіння сучасними технологіями такої допомоги, популяризація психологічних послуг  та підвищення довіри до працівників психологічної служби системи освіти.  

Результати дослідження

У листопаді 2022 р. Центр професійного розвитку педагогічних працівників у Львові здійснив онлайн-опитування серед батьків на тему «Емоційний стан дітей дошкільного віку» з ідентифікацією проблем, які потрібно вирішити. Участь в опитуванні взяли 1416 респондентів.

За результатами анкетування з’ясовано, що діти в цей період проявляють себе дуже емоційно. Кричать, зляться та бунтують, мають агресію, тривожні прояви, тілесні реакції, ситуативні страхи, проблеми зі сном та харчуванням. Стали більш напруженими та неуважними, настороженими.

 • Diagram 1
 • Опитування передбачало отримання інформації щодо реакцій  дітей віком до 6 років на травматичні події, пов’язані із війною в країні. За результатами анкетування  у  4,2% респондентів присутнє відчуття тривоги та недостатньої безпеки для своїх дітей, а більшість опитаних 1357 осіб вважають достатньо спокійним місце перебування дитини на теперішній час. Українські діти переживають неймовірне емоційне навантаження під час війни, тому батьки зазначають такі зміни в емоційних станах дітей (див. діаграму)

 • Diagram 1
 • Окрім того, респонденти  додають, що помітили у своїх дітей:
  - прояви та/або озвучення ненависті, люті до агресорів, озвучення бажання вбити, страх смерті;
  - обман дітей, байдужість;
  - збільшення тривожних запитань до батьків, очікувань небезпеки;
  - появу панічних атак, нападів відчаю, нервових тіків (кліпання, клацання), гризіння нігтів;
  - швидке «дорослішання» дітей;
  - тілесні реакції (зуд, що не пов'язаний із захворюваннями), навіть судоми;
  - надмірна увага та настороженість.
  Зазначимо, що на питання «Що Ви ще помітили у стані дитини, чого раніше не спостерігали за нею?» - 90% відповідей були про негативні аспекти змін, батьки продовжували згадувати поведінкові прояви дітей, які ними вже були зазначені у вище згадуваних питаннях. Попри те є і позитивні й про це зазначили деякі респонденти, а саме:
  - підвищення національної свідомості;
  - любов до наших воїнів;
  - діти перестали дивитись мультики російською.

 • Diagram 3
 • Щодо отримання дітьми безкоштовної психологічної допомоги:
  - лише 1,6% респондентів скористались допомогою арт-терапевтів, психологів з ЮНІСЕФ та волонтерів з інших проектів (хібукі-терапія, кімната терапевтичної іграшки); 
  - 0,1% - знаходяться в пошуках спеціаліста;
  - 1% - проінформовані про таку можливість та планують скористатись.

Команда проекту

Ірена Гадай

голова правління Фундації «Місцевий фонд Білгорайської землі»

Керівниця Проекту, Польща.
Співпраця із грантодавцем Кульчик Фаундейшн та тренерами, фінансовий розрахунок проекту, організація заходів у Польщі

Зоряна Довганик

керівниця ГО «Академія освітніх ініціатив»

Керівниця Проекту, Україна.
Налагодження співпраці з органами управління освітою в Україні, співпраця з тренерами, учасницями та опрацювання методичного посібника для педагогів дошкілля в команді з учасницями проекту, організація навчань в Україні, поширення досвіду та промоція проекту

Тренерка Проекту, Польща.
Педагог дошкільної та початкової освіти. Випускниця Медичної Академії в Любліні. Має 15 річний досвід роботи як спеціальний педагог для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами

Юстина Вонсала Ґура

директорка приватного інтеграційного дитячого садка зі спеціальними групами «Бамбіні»

Лідія Хилевська-Баракат

клінічний і сімейний психолог, доктор психології в Інституті психології Університету ім. Міцкевича в Познані, директорка Psychoedukacja-Bakarat в м. Торунь

Тренерка Проекту, Польща.
Має понад 20 років тренерського досвіду, а також психологічної та терапевтичної практики; тренер та ко-тренер у міжнародних та національних проектах психопрофілактики, у тому числі понад 10 років роботи з біженцями та емігрантами в Іраку, Сирії та Польщі. У Дамаску займалася приватною психотерапевничною практикою та працювала шкільним психологом

Світлана Конькова

співзасновниця ГО «Академія освітніх ініціатив»

Координаторка Проекту, Україна.
Забезпечує наявність якісного та цікавого контенту на сайті та в соціальних мережах, що стосується заходів, які реалізуються в рамках проекту, відповідає за розробку та розповсюдження промоційних матеріалів

Етапи реалізації проекту

Проект буде реалізований у квітні-грудні 2023 року каскадним методом та розділятиметься на етапи.

 • Набір тренерів. Кожен тренер повинен відповідати таким критеріям:
  - психологічна освіта,
  - мінімум 3 роки досвіду роботи з дітьми дошкільного віку,
  - досвід роботи з дітьми, які постраждали в результаті бойових дій,
  - досвід роботи тренером.
  Після набору, кожен учасник тренінгу підписує контракт, в якому він бере на себе зобов'язання відбути тренінг та супервізію, а після завершення навчання працювати з дітьми, педагогами та батьками у навчальному закладі, де він працює. Навчання триватиме 16 годин (6 годин - основне обов'язкове навчання та 5 зустрічей по 2 години під час реалізації онлайн-проекту у формі супервізії). 

 • Підготовка та проведення навчальної програми та підготовки тренерів (TоT). Мета TоT - підготовка тренерів для роботи з дошкільними психологами та зміцнення навичок самоосвіти. Набуті навички дозволять учасникам проводити навчання для представників дитячих садків. 20 учасників візьмуть участь у навчанні. Після проходження ТоТ кожен з них проведе 2 тренінги та 2 супервізії для психологів та вихователів дитячих садків у своєму місті, а також візьме участь у розробці матеріалів для роботи з дітьми та батьками. Тривалість навчання 50 годин (у тому числі 5 днів - 40 годин - основне обов'язкове навчання та 5 зустрічей по 2 години під час реалізації онлайн-проекту у формі супервізії). 

 • Проведення навчань для працівників дитячих садків. Планується розпочати проект за участю 100 дитячих садків з різних міст України (Львів, Вінниця та Одеса, Запоріжжя та Чернігів). Загальна кількість учасників навчань 200: по 2 представники з кожної установи (100 дитячих садків). Учасником навчання може бути методист та психолог.

 • У рамках проекту буде підготовлено навчальну програму для представників дитячих садків та будуть розроблені методичні матеріали для роботи з дітьми та батьками в дитячих садках. Програма навчання та навчальні матеріали будуть розроблені командою тренерів, які пройшли ТоТ. 

 • Для того, щоб поділитися результатами проекту, буде організована заключна конференція, на якій будуть представлені напрацювання в рамках проекту. 

 • Результатами проекту буде:
  - 20 підготовлених тренерів, які зможуть проводити тренінг для працівників дитячих садків;
  - підготовлена група з 200 працівників дитячих садків, готових працювати з дітьми;
  - розроблені навчальні матеріали для тренерів,  дошкільних психологів та вихователів;
  - розроблені методологічні матеріали, діагностичні тести для роботи з дітьми.

  Щоб зрозуміти психічний стан дітей та якої допомоги та підтримки потребує дитина, буде проведено попередній діагноз стану дитини (липень-серпень).
  Після такого діагнозу дошкільні психологи виберуть форму роботи з дітьми. Психологи зможуть використовувати методологічні матеріали та методологічні рішення, розроблені під час навчання.
  Для того, щоб перевірити ефективність роботи дошкільного психолога, остаточний діагноз психічного стану дитини буде здійснюватися через три місяці. 

Учасниці проекту

Знайомтеся з фахівчинями, які пройшли конкурсний відбір та стали учасницями проекту, а також з їх очікуваннями щодо нього

Ірина Вельська

Львів, Заклад дошкільної освіти № 75

Я, як психолог пережила різні стадії стресу, наступним етапом є розвиток і допомога ближнім, сподіваюся, що цей проект надасть інструментарій для успішної роботи не лише з дітками, але й педагогами та батьками. Лише спільними зусиллями зможемо стати міцнішими, здоровішими і щасливішими.

Марія Вила

Львів, ЗДО (ясла-садок) компенсуючого типу №35

Від участі у проекті я очікую покращення своїх вмінь та навичок. А також розширити перелік  психологічних технік та методик, які допоможуть  мені кваліфіковано надавати необхідну допомогу дітям під час воєнного стану. Очікую нових знайомств з цікавими людьми, співпраця з якими допоможе набути нового досвіду та знань для подальшого впровадження їх в закладі освіти.

Яна Княжевська

Вінниця, КЗ "ДНЗ № 46" Вінницької міської ради

Щодо мене, то я передусім маю таку надію, що на мене чекатиме не суха теорія, а практичний досвід, а саме, як психологічно підтримати дітей у цей непростий час, досвіду роботи під час воєнного стану не маю, бажаю отримати. Удачі всім нам.

Антоніна Іскра

Запоріжжя, ЗДО 130 «Казка» Запорізької міської ради

Від проекту очікую нових знайомств, обмін досвідом з колегами, підвищення свого фахового рівня. Це буде ще одна скарбничка нових ідей у роботі з дошкільниками, які допомагатимуть у роботі мені і будуть підказкою для педагогів і батьків.

Анастасія Сторонська

Львів, ЗДО № 92

Від проекту очікую нових знайомств, обмін досвідом з колегами, підвищення свого фахового рівня. Це буде ще одна скарбничка нових ідей у роботі з дошкільниками, які допомагатимуть у роботі мені і будуть підказкою для педагогів і батьків.

Ольга Іванець

Львів, Ліцей № 94 Львівської міської ради

Бажаю отримати нові знання, піднятися на нову сходинку пізнання у плані професійного зростання та досвіду, які зможу використовувати у професійній роботі та повсякденному житті. А також нові позитивні враження та дружні знайомства.

Ірина Костів

Львів, ЗДО № 105

"Завжди чекайте кращого – бо ви завжди отримуєте саме те, чого очікуєте". Лорі Хард.
Мої очікування від участі в проєкті: обмін досвідом з колегами, удосконалення власного багажу знань та вмінь, пошук нових шляхів для надання психологічної допомоги в умовах війни. Саморозвиток!

Марина Крелевецька

Одеса, ЗДО "Ясла-садок" № 222

Проект дає можливість, зануритися у процес пізнання нового та збагатити багаж знань у своїй галузі.Впевнена, що з успіхом зможу застосовувати отримані знання та навички на практиці та допомагати тим, хто цього потребує.

Вероніка Леус

Одеса, ЗДО "Ясла-садок" № 268 Одеської міської ради

Зв’язок з батьками, партнерська взаємодія, зворотний зв'язок від них, підвищення психолого-педагогічних компетентностей, консультації та підтримка. Хочу отримати та впровадити досвід встановлення таких зв'язків між усіма учасниками освітнього процесу, налагодити плідну співпрацю та сприятливі умови для навчання та розвитку наших дітей в умовах воєнного стану.

Світлана Локоткова

Львів, Центр професійного розвитку педагогічних працівників

Дорослі мають враховувати емоційний стан дітей, психологічні реакції на навколишні збудники. Проект дасть можливість практичним психологам, а далі й іншим педагогам оволодіти сучасними технологіями допомоги та емоційної підтримки.В процесі навчання, думаю кожен з нас отримає ту "свою кисневу маску", яка дасть можливість ефективно допомагати іншим.

Вікторія Мудрик

Львів, ЗДО (ясла-садок) компенсуючого типу № 31

Проект є надзвичайно важливим і актуальним в наш непростий час. Від проекту я очікую отримати знання, уміння і навички, які я зможу передати з набутим досвідом педагогічному колективу і батькам при поверненні в Україну.        Хочу, щоб ми спільними зусиллями навчилися краще розуміти і підтримувати наших дітей!

Наталія Ніщенко

Чернігів, Дошкільний навчальний заклад № 60

Від проекту очікую професійного зростання, розширення міжнародної комунікації, а саме підтримки України та її травмованих війною дітей та дорослих. Підвищення довіри до психолога від батьків та педагогів через призму внутрішньої впевненості: "Я знаю, я вірю, я можу допомогти...бо вчилась у найкращих практиків"

Наталія Туркот

Вінниця, Комунальний заклад "Заклад дошкільної освіти № 37 Вінницької міської ради"

Участь у проєкті - це можливість вивчення досвіду зарубіжних колег, набуття практичних навичок роботи з дітьми та дорослими у кризових ситуаціях. Це ще один крок до підвищення фахового рівня, удосконалення знань та професійних умінь.

Людмила Паламарчук

Одеса, НВК № 310 "ДНЗ (ясла - садок) комбінованого типу - спеціальна загальноосвітня школа І ступеня"

Від проекту я очікую користі та задоволення від навчання, а також можливості розвиватися та покращувати свої знання та навички. Мені важливо отримати маршрут дій для допомоги дітям, які проявляють наслідки впливу негативних та трагічних подій, отримувати подальший зворотний зв'язок від експертів. Спілкування з однодумцями та професійними спеціалістами дасть резерв для руху, відчуття спільної справи, сили в подоланні поставлених задач.

Ірина Павловська

Вінниця, КЗ "ДНЗ №35 Вінницької міської ради"

Сьогодні кожен українець і, звісно, кожен педагог намагається робити все можливе для того, щоб наблизити перемогу та повернути щасливе дитинство нашим дітям. Війна з агресором потребує від нас нового професійного підходу щодо психологічної підтримки усіх учасників освітнього процесу. Даний проєкт - це можливість отримати необхідні знання, ознайомитись з досвідом фахівців, спільно знайти відповіді на питання як впоратись з травмами війни та допомогти відновитись після неї, здобути практичні навики та згодом поділитись ними з педагогами рідного міста.

Анжела Рассказова

Одеса, ЗДО "Ясла-садок" № 283 Одеської міської ради

Чекаю від проєкту знайомства з досвідом роботи польських колег із дітьми дошкільного віку. Нагоди розширити свій арсенал методів роботи із проявами травми. Дуже важливим для мене в цьому проєкті є можливість не тільки отримати цінні знання, та застосовувати їх на практиці, але й поділитись ними з  українськими психологами.

Лілія Соляник

Запоріжжя, Спеціальний ЗДО (ясла-садок) №146 «Вербичка»

Під час участі у проєкті очікую на підвищення свого фахового рівня Сповнена бажанням поділитися новим матеріалом з колегами, щоб така допомога надавалась в кожному освітньому закладі м.Запоріжжя. Після проєкту маю намір надавати необхідну допомогу батькам, які піклуються про емоційний стан дітей в родині, але через воєнні дії виснажені, відчувають батьківське вигорання або просто не знають як підтримати дітей. Нові знайомства, приємне фахове спілкування, а також тимчасова зміна атмосфери, в якій лунають сирени та чутно вибухи – це, особисто для мене є ресурсом для подальшої плідної роботи та надання кваліфікаційної допомоги тим, хто її потребує.

Віталіна Шовкова

Чернігів, КЗ "Заклад дошкільної освіти № 3 "Дитяча Академія"

Завдяки міжнародному проекту я вдосконалю свої професійні знання для психологічної підтримки  дітей; зможу впроваджувати набуті вміння як тренер для підвищення компетентності педагогічних працівників щодо надання першої психологічної допомоги.

Зеновія Гірка

Львів, ЗДО № 105

За цей рік довелось вирішувати нові та непрості проблеми, пов’язані з війною в Україні. Від навчання очікую нових знань, що дадуть змогу бути корисною та підтримати людей які цього потребують.

Олена Слободянюк

Вінниця, Комунальний заклад "Заклад дошкільної освіти № 24 Вінницької міської ради"

Від проєкту очікую - поповнити свій багаж знань з даної теми та застосовувати його у роботі з дітьми у часі війни, нових знайомств з фахівцями, колегами, плідної роботи.

новини та події проекту в україні

Працюємо для українських дітей, які потерпіли від воєнних травм

2024-02-04

Конкурсний відбір психологів для нового проекту

Читати далі →
2023-11-03

Підсумкова конференція про проект «Психологічна підтримка для дошкільнят»

Читати далі →
2023-10-30

Супервізія для педагогів ЗДО м.Львова

Читати далі →
2023-10-26

Психологічний тренінг для педагогів у "Весняночці"

Читати далі →
2023-10-26

Методи роботи з дитиною, що пережила досвід війни

Читати далі →
2023-10-25

«Мильні бульбашки» та інші методи допомоги дітям, які пережили війну

Читати далі →
2023-10-09

Навчання для дошкільних психологів та педагогів "Перша психологічна підтримка для дошкільнят"

Читати далі →
2023-09-05

Майстер клас з використання психологічної гри "Радіти разом"

Читати далі →
2023-08-31

Онлайн-супервізія для дошкільних психологів з Одеси

Читати далі →
2023-08-23

Здобувати досвід - це цікаво! Ділитися ним - це круто!

Читати далі →
2023-06-08

Партнерство для розвитку дошкільної освіти: тренінг у ЗДО №226 м. Запоріжжя

Читати далі →
2023-06-07

Перша зустріч після навчання в Білґораї

Читати далі →
2023-06-02

Тренінг для педагогів ЗДО №105 "Берізка" у Львові

Читати далі →
2023-05-26

Зустріч-тренінг для батьків у дошкільному закладі №105 "Берізка"

Читати далі →

новини та події проекту в Польщі

Навчаємося у Польщі для українських дітей, які потерпіли від воєнних травм

29.04.2023р.

Етап підготовки тренерів у м. Білгорай завершено

project participants 1

"От і закінчився перший етап проекту "Психологічна підтримка для дошкільнят". Попереду ще багато роботи, але впевнена здобуті знання, прожиті і прочуті вправи, отриманий досвід спілкування з колегами з інших областей України та прекрасним тренером Lidia Chylewska-Barakat, побачена система та результати роботи професіоналів з Fundacja Bambini Dzieciom,  Prywatna Szkoła Podstawowa w Biłgoraju та Bambini Żłobek & Przedszkole Integracyjne , особливо неймовірний запал до своєї роботи пані Justyna Wąsala-Gura, дозволять нам успішно розпочати та закінчити наступний етап, бо отримане від них надихає, додає сил і цим хочеться ділитись" - ось відгук учасниці Марії Вили. І таких добрих відгуків маємо багато.

24.04.2023р.

Психологи дитячих садків з 5 українських міст вже навчаються у м. Білгорай

project team

Психологи дитячих садків Львова, Одеси, Вінниці, Чернігова та Запоріжжя розпочали навчання в рамках проекту „Привіт, дівчата!», який фінансує Kulczyk Foundation. Впродовж цього тижня спільно з Lidia Chylewska-Barakat вони будуть навчатися як працювати з дітьми, які пережили травмуючі події. Ці знання зможуть використати у роботі з дошкільнятами комунальних закладів освіти міст, де працюють. Окрім того, вони проводитимуть навчання для психологів та вихователів з інших дитячих садків у своїх містах. Сьогодні пропрацьовували моменти про те як створити доброзичливу атмосферу в групі. А також як працює мозок у стані стресу та травми. Як зрозуміти дитину і розпізнати, що вона потребує допомоги.
Також ми отримали пожертву від польської фірми Foline - 5000 злотих на наш проект!

05.04.2023р.

Проект готовий до реалізації з неймовірною командою учасниць та підтримкою від органів управління освітою 5 міст

project participants

Ми раді повідомити, що наша команда учасниць вже сформована і готова до реалізації проекту "Психологічна підтримка для дошкільнят", який отримує фінансування від Kulczyk Foundation! Ми отримали неймовірну підтримку від органів управління освітою, що вкотре підтверджує важливість нашої роботи. Зокрема, ми вдячні представникам Одеси, Вінниці, Чернігова, Запоріжжя та Львова за їх велике зацікавлення та готовність долучитись до нашого проекту. Разом ми зможемо забезпечити дітям дошкільного віку професійну психологічну підтримку, що має велике значення для їхнього розвитку та добробуту. Дякуємо всім за підтримку та довіру!

28.03.2023р.

Зустріч з керівниками закладів дошкільної освіти

meeting

Поволі входимо в активну фазу реалізації проекту психологічної підтримки для дошкільнят, який фінансує Kulczyk Foundation. Сьогодні зустрічалися із керівниками закладів дошкільної освіти, які долучилися до реалізації проекту. Говорили про те, що керівник повинен бути готовим до того, що учасниця проекту не просто візьме участь у навчанні у Польщі, але й повинна виконати інші умови: провести одне навчання для педагогів інших садків міста, навчання для батьків та працювати з дітьми, використовуючи інструменти та методики, отримані під час навчання у Польщі. Окрім того, учасниці проекту матимуть можливість проходити щомісячні супервізії до часу завершення проекту з викладачкою курсу Lidia Chylewska-Barakat, яка є сертифікованим психотерапевтом та психологом.

24.03.2023р.

Зустріч з представниками управлінь освіти Львова, Вінниці, Одеси та Чернігова

meeting 2

В рамках підготовки проекту відбулася зустріч Зоряни Довганик з представниками управлінь та департаментів освіти Львова, Одеси, Вінниці та Чернігова.
Угоди про співпрацю в рамках реалізації проекту «Психологічна підтримка для українських дошкільнят» фінансованого Kulczyk Foundation підписано.
Обговорили деталі проекту та особливості співпраці в проекті.

20.03.2023р.

Знайомтесь з командою тренерів проекту

trainers

Лідія Хилевська-Баракат, клінічний і сімейний психолог, доктор психології в Інституті психології Університету ім. Міцкевича в Познані, директорка Psychoedukacja-Bakarat в м. Торунь. Має більше 20 років тренерського досвіду, а також психологічної та терапевтичної практики; тренер та ко-тренер у міжнародних та національних проектах психопрофілактики, у тому числі понад 10 років роботи з біженцями та емігрантами в Іраку, Сирії та Польщі. У Дамаску займалася приватною психотерапевничною практикою та працювала шкільним психологом.
Юстина Вонсала Ґура, директорка приватного інтеграційного дитячого садка зі спеціальними групами «Бамбіні». Педагог дошкільної та початкової освіти. Випускниця Медичної Академії в Любліні. Має 15 річний досвід роботи як педагог спеціальний з дітьми з особливими освітніми потребами.

06.03.2023р.

Оголошуємо відбір учасників

Project managers

Запрошуєставників дошкільних закладів Львова, Чернігова, Одеси та Вінниці взяти участь у міжнародному проекті психологічної підтримки для дітей дошкільного віку. До участі запрошуємо дитячих психологів, які після відбору зможуть пройти тренінг для тренерів у Польщі. Це дозволить створити команди тренерів на рівні міст, які будуть проводити навчання для вихователів та дошкільних психологів після повернення в Україну. Основну увагу звертатимемо на роботу з батьками та як працювати вихователям у групі дітей. Адже саме вони найбільшу кількість часу проводять з вихованцями. Проєкт буде реалізовуватись 10 місяців за грантові кошти, отримані в результаті конкурсу, організованого Kulczyk Foundation. Участь в проекті передбачає: тижневе навчання у Польщі; 5 онлайн супервізій за участю польських психологів; проведення двох 18 годинних тренінгів для педагогів та психологів дитячих садків після повернення в Україну та проведення  щомісячних зустрічей з ними до завершення проєкту. Доїзд, навчання, проживання та харчування для 20 відібраних учасників проекту безкоштовні. Чекатимемо на Вас з 23 квітня по 29 квітня 2023 року в м. Білгорай, Польща. Будь ласка, зверніть увагу, що заявки приймаються до 23:59 год. 17 березня 2023 року.

01.02.2023р.

Грант на реалізацію проекту отримано!

grant

Ми отримали грант на реалізацію проекту "Психологічна підтримка для дошкільнят" спільно з "Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej". Наш проект у 16-ці найкращих із 300 поданих заявок!
Війна має один із найпотужніших впливів на психіку людини. Всі учасники освітнього процесу зазнали психологічних травм і перебувають у стресовому стані різного ступеня важкості. Увага нашого проєкту скерована на дошкільнят, які є безпосередніми свідками війни (вони, їх рідні або близьке оточення переживають травму) або опосередкованими свідками (отримуючи інформацію із соцмереж, телебачення тощо). Так, психологічні проблеми заважають повернутися до нормального освітнього процесу. Водночас у більшості вихователів в Україні немає навичок психологічної самодопомоги та вони не знають, як допомогти дітям впоратися з викликами війни. В рамках проєкту буде проведено тренінг для тренерів з різних областей України, які надалі навчатимуть дошкільних психологів та вихователів. Навчальні та методичні матеріали, вебінари для батьків, а найголовніше діагностика психологічного стану дитини на початку та наприкінці проєкту - це лише невелика частина того, що плануємо зреалізувати. Разом зробимо більше!

відеовідгуки учасниць проекту про участь в проекті

Про вдячність, натхнення і ресурс

відгуки

Що говорять освітяни про наші курси та проекти

Я вдячна, що потрапила до проекту! На сьогодні я впевнена у своїх силах та знаннях, я можу надати підтримку дітям та дорослим, я продовжую поглиблювати свої знання з теми допомоги та підтримки під час війни. Я почала використовувати ті інструменти, які раніше вважала не дуже важливими, а на практиці виявилось навпаки. Сьогодні дуже багато проявів, які пов'язані із впливом стресу, травм і ми можемо їх пояснити завдяки знанням, які нам надав проект. Ми всі стали сильнішими, як у професійній, так і в особистісній сфері.

31.10.2023
Українсько-польський проект "Психологічна підтримка для дошкільнят"

Людмила Паламарчук

Психологиня, Одеса, НВК № 310 "ДНЗ (ясла - садок) комбінованого типу - спеціальна загальноосвітня школа І ступеня"

Організаторам дуже дякую і низький уклін за такий чудовий проєкт! Результат проекту — це об‘єднання усіх міст України, подальше розповсюдження знань і досвіду набутих  в ході проєкту.

31.10.2023
Українсько-польський проект "Психологічна підтримка для дошкільнят"

Антоніна Іскра

Психологиня, Запоріжжя, ЗДО 130 «Казка» Запорізької міської ради

Найбільш значущі результати проекту — доступність важливої методичної, практичної інформації та можливість використовувати її у роботі для великої кількості педагогів. Важливий та дуже цікавий проект. Дякую за можливість взяти в ньому участь.

31.10.2023
Українсько-польський проект "Психологічна підтримка для дошкільнят"

Анжела Рассказова

Психологиня, Одеса, ЗДО «Ясла-садок» № 283

Велика вдячність за значний фаховий супровід та неоціненний досвід і знання  кожного тренера!
Діти конструктивно відреаговують настрої, стани; з більшим інтересом долучаються до спільної діяльності з однолітками; вільно висловлюються про свої бажання та інтереси

31.10.2023
Українсько-польський проект "Психологічна підтримка для дошкільнят"

Наталія Туркот

Психологиня, Вінниця, ЗДО №37 Вінницької міської ради»

Вдячність Польщі за підтримку, Академії Освітніх ініціатив і особисто пані Зоряні за організацію,  управлінню освіти та центру професійного розвитку за 100% допомагаючу співпрацю. Дякую за зростання моєї фахової майстерності, знаходження внутрішньої гармонії завдяки супервізії.

31.10.2023
Українсько-польський проект "Психологічна підтримка для дошкільнят"

Наталія Ніщенко

Психологиня, Чернігів, Дошкільний навчальний заклад № 60

Педагоги ЗДО отримали консультативну, наставницьку підтримку і супровід, емоційний заряд та можливість поглянути на звичні речі з іншого боку, попіклуватись про себе. Вода камінь точить. Багато зроблено і велика вдячність всім учасникам проекту, але ще так багато роботи з пропедевтики та просвітництва батьків, педагогів та адміністрації закладів освіти. Зі слів учасників, діти відчули впевненість дорослих у надзвичайних ситуаціях, більш довірливими та розуміючими стали відносини дорослий-дитина.

31.10.2023
Українсько-польський проект "Психологічна підтримка для дошкільнят"

Світлана Локоткова

Психологиня, м. Львів, консультантка ЦПРПП м.Львова

Дуже важливо, що цей проект охопив багато міст України та педагогів, а ще залучені батьки, які дуже раділи, що їх навчили корисних речей.
Діти, що отримували психологічну підтримку стали більш емоційно стабільніші, навчились пояснювати свої емоції та почуття. Дякую, що мала змогу бути учасницею, стала тренером! Мені було дуже цікаво, приємно, тривожно (бо провести тренінг для чужих педагогів складно), але я справилась, тому дякую за те, що були на цьому шляху зі мною ❤️

31.10.2023
Українсько-польський проект "Психологічна підтримка для дошкільнят"

Ірина Вельська

Психологиня, м. Львів, ЗДО № 75

То неймовірні враження від кожного дня! То нестримна енергія, від якої тіло пробивало токами! То неконтрольоване відчуття то підриву, то втоми, то збудження...! То приємне відчуття радості та єдності! Є люди, які вміють змінювати світ на краще і на них хочеться рівнятися! Дякую Зоряна Довганик, Lidia Chylewska-Barakat , Irena Gadaj та всім людям, яких ви зуміли об'єднати для такої важливої для нас справи, для допомоги українцям!

29.04.2023
Українсько-польський проект "Психологічна підтримка для дошкільнят"

Людмила Паламарчук

Психологиня, м. Одеса, НВК № 310 "ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу — спеціальна загальноосвітня школа І ступеня"

От і закінчився перший етап проекту "Психологічна підтримка для дошкільнят". Попереду ще багато роботи, але впевнена здобуті знання, прожиті та прочуті вправи, отриманий досвід спілкування з колегами з інших областей України та прекрасним тренером Lidia Chylewska-Barakat, побачена система та результати роботи професіоналів з Fundacja Bambini Dzieciom,  Prywatna Szkoła Podstawowa w Biłgoraju та Bambini Żłobek & Przedszkole Integracyjne , особливо неймовірний запал до своєї роботи пані Justyna Wąsala-Gura, дозволять нам успішно розпочати та закінчити наступний етап, бо отримане від них надихає, додає сил і цим хочеться ділитись.Дякую, пані Зоряна Довганик за втілення цього проекту та можливість бути його учасницею. Дякую пані Irena Gadaj та Irena Szajewska  за всю підтримку, турботу про нас та гостинність. Дякую всім учасницям за отримані емоції, досвід, відкритість та вміння приймати і слухати. Разом до втілення наших цілей!

29.04.2023
Українсько-польський проект "Психологічна підтримка для дошкільнят"

Марія Вила

Психологиня, м. Львів, ЗДО (ясла-садок) компенсуючого типу №35

А ви знали, що голос може лікувати, а язик, хоч і без кісток, та може вбити?  Не знали? То вам обов'язково треба на курс ораторської майстерності "Лідерський голос ВИКЛИК" від неповторної Мар'яни Кучми, який організовує найкраща команда - Академія освітніх ініціатив/Academy of Educational Initiatives! Дихальні практики, вправи для артикуляції, розвантажувальні рухи та ігри, щоб говорити красиво, впевнено і врівноважено.  Ну і, звісно, постава. Дякую за авторські секрети, за відкритість, за голосотерапію!

13.02.2023
Курс "Лідерський голос ВИКЛИК"

Ольга Філіпішин

Директорка Середньої загальноосвітньої школи №34 імені Маркіяна Шашкевича м.Львова

Сихівська районна  профспілкова організація працівників освіти продовжує серію навчальних тренінгів для керівників закладів освіти.Сьогодні, 24 січня 2023 року спільно з ГО «Академія освітніх ініціатив», п. Зоряна Довганик, за погодженням начальника відділу освіти Сихівсько-Личаківського району п. Віктора Давнюка, провели цікавий навчальний тренінг для директорів дошкільних закладів  на тему Важливі навички для плекання психологічної стійкості Тренер п. Леся Підлісецька навчила як практично вибудовувати психологічну стійкість в період війни. Навчання і розвиток - головне для освітян, бо мають бути готові до нових викликів. Дякую всім, хто забезпечив високу якість проведеного заходу

24.01.2023
Курс "Важливі навички для плекання психологічної стійкості в умовах стресу"
sunuwka

Галина Синицька

Голова Сихівської профспілкової організації працівників освіти

Щира подяка ГО "Академія освітніх ініціатив" та Лідії Андрушко за проведене навчання для учителів ПШ "Первоцвіт" за програмою "Оцінювання навчальних досягнень учнів". Ми ще раз проаналізували нормативно правову базу. Цікаво, практично, легко та невимушено проговорили про сучасні форми та методи оцінювання. Поділилися  досвідом співпраці, взаємодії з учнями, учителями, а також - батьками. Змогли проаналізувати свої слабкі та сильні сторони у здійсненні формувального та підсумкового оцінювання. П.Ліда поділилася з нами практичними  та дієвими порадами з даного питання. Дякуємо за здобутий досвід!!!!!

16.01.2023
Курс "Оцінювання навчальних досягнень учнів"
Melnuk

Христина Мельник

Директорка Початкової школи "Первоцвіт" Львівської міської ради

Цікаво було послухати про види стресу та ПТСР. Гарним доповненням став ряд вправ, з допомогою якого можна зрелаксувати і знизити рівень тривожності. Чудовий курс, мегаактуальна тема, харизматична лекторка, корисні кейси, які залюбки буду практично застосовувати. Щиро дякую за запрошення!

22.12.2022
Курс "Основи психологічної підтримки в кризових умовах"
Marta

Марта Бешлей

Директорка середньої загальноосвітньої школи № 73 м.Львова

Вебінар дійсно корисний та актуальний для мене. Проблема була в пошуку альтернативи у створенні саме іміджевого сайту для закладу. Дякую пані Світлані за отримані знання, а пані Зоряні - за організацію та запрошення

03.12.2022
Курс "Формування іміджу та бренду закладу освіти засобами шкільного сайту"
Vera Tarasenko

Віра Тарасенко

Директорка Розівського ОЗЗСО I-III ступенів Розівської селищної ради Пологівського району Запорізької області

Було цікаво та конструктивно. Курс корисний для тих, хто тільки розпочинає створювати сайт.
Для інших дозволяє перевірити вже існуючий та виправити за потреби помилки. Мотивує перевірити наш сайт

03.12.2022
Курс "Формування іміджу та бренду закладу освіти засобами шкільного сайту"
Natalia Kirnychna

Наталія Кирнична

Заступник директора з навчально-виховної роботи Вінницької дитячої школи мистецтв "Вишенька"

зразок сертифіката тренера

Сертифікований тренер ГО "Академія освітніх ініціатив" з надання першої психологічної допомоги учасникам освітнього процесу закладів дошкільної освіти

20 українських педагогів успішно завершили 40-годинний курс навчання з 10-годинною супервізією за програмою “Робота з дитиною дошкільного віку, яка пережила травматичні події”; самостійно провели 6-годинний тренінг для педагогів та психологів закладів дошкільної освіти та 2-годинний тренінг для батьків дошкільнят.
Вміють надавати першу психологічну допомогу дітям дошкільного віку в екстремальних ситуаціях; проводити навчання педагогів і психологів дошкілля з питань першої психологічної допомоги; проводити навчання батьків з питань психологічного розвитку дітей дошкільного віку.
Тренінги проводилися в період з квітня по вересень 2023 року в рамках польсько-українського проекту "Психологічна підтримка для дошкільнят", що фінансується Грантовою програмою Kulczyk Foundation  "Cześć, dziewczyny! II"

Реєстр сертифікатів тренерів проекту

Сертифікати тренерів проекту

Напишіть нам

Ми підтримуємо вільний обмін думками, досвідом, знаннями та інформацією у сфері освіти

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Під час надсилання форми сталася помилка. Спробуйте заповнити ще раз.