Новини та події

Підсумкова конференція про проект «Психологічна підтримка для дошкільнят»

3/11/2023
онлайн

Конференція стала важливим кроком у популяризації психологічної підтримки для дітей, вихователів та батьків. Вона показала, що навіть в умовах війни можна об’єднатися та допомогти один одному.

3 листопада 2023 року в онлайн-форматі відбулася підсумкова конференція про проект «Психологічна підтримка для дошкільнят».

У конференції взяли участь близько 90 осіб з України та Польщі. Серед них були представники управлінь освіти, учасниці навчань, батьки, вихователі та психологи з 5 міст України.

Конференція розпочалася із вітального слова представниці фонду «Kulczyk Foundation». У своєму виступі вона наголосила на важливості психологічної підтримки для дітей, особливо в умовах війни.

Після цього керівниця проекту Зоряна Довганик презентувала проект та обговорила його результати. Вона розповіла про те, як проект допомагав дітям, вихователям та батькам впоратися з труднощами під час війни.

Далі Ірена Гадай, голова правління Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, розповіла про те, як впоратися з труднощами у важкі часи. Вона поділилася своїми особистими досвідом та порадами.

У наступній частині конференції відбувся обмін досвідом між учасниками. Учасники розповіли про свої ініціативи щодо підтримки психічного здоров’я дітей. Учасниці навчань поділилися своїми враженнями від проекту та розповіли про те, як вони застосовують отримані знання у своїй роботі.  

Після обміну досвідом Світлана Локоткова, консультантка ЦПРПП м.Львова, презентувала методичний посібник для вихователів та психологів ЗДО. У посібнику міститься інформація про те, як допомогти дітям впоратися з емоційними труднощами під час війни.

У другій половині конференції виступили тренери проекту. Лідія Хилевська Баракат, керівниця Psychoedukacja-Barakat, розповіла про травми ранніх етапів розвитку дитини. Юстина Васала-Гура, директорка приватного інтеграційного садка “Бамбіні”, розповіла про нові проблеми директора дитячого садка в умовах війни.

Конференція завершилася підсумками та відповідями на запитання.

Керівниця проекту Зоряна Довганик підсумувала конференцію наступними словами:

"Такого спокою, добра та позитиву не відчувала давно. Попри відстань, монітори комп’ютерів чи екрани телефонів. Впевнена, що не місце відіграє вирішальну роль в житті людини, а бажання. Бажання розвитку і змін. Суспільних та особистих. Враження втоми та задоволення від зробленого, підтримки та залученості людей.
Кожна людина потребує бути потрібною і мати відчуття приналежності. Нам це вдалося. Ми створили спільноту і партнерство. Сьогодні на підсумковій онлайн конференції нас було 90 осіб від початку і до завершення. А піклування про психічне благополуччя малят нас об’єднало.
На початку мало собі уявляла як повинна це зробити будучи на відстані 500-1500 км від учасниць проекту «Психологічна підтримка для дошкільнят». Але то зробила не я. То зробили ми.
А незабаром там з’явиться методичний посібник для педагогів, батьків та психологів"
Всі новини і події ➜