Новини та події

Мистецький проект FOSA 2023

24/2/2023
м. Варшава, Польща

13-26 лютого 2023 року у Варшаві відбувся театральний фестиваль FOSA. ГО «Академія освітніх ініціатив» зініціювала участь українських дітей у цьому фестивалі.

Завдяки підтримці управління освіти Варшави та Столичного культурно - освітнього центру 20 вихованок та керівники їх гуртків Центру дитячої та юнацької творчості Залізничного району м. Львова змогли долучитися до участі в проєкті FOSA 2023.

Що таке FOSA? Це проект, який фінансується містом Варшавою з метою організації та проведення міждисциплінарних семінарів для молоді, яка перебуває у Варшаві під час зимових канікул.

FOSA можуть відвідувати всі бажаючі, які відповідають віковому критерію.  Проект орієнтований на молодь 13-19 років.  Порядок подачі заявок визначає допуск до участі в проєкті. Після завершення набору організовується попереднє прослуховування, під час якого керівник розподіляє учасників по групах, виходячи з їхніх схильностей та інтересів.  Кожна група бере участь у театральних, музичних та хореографічних майстер-класах, акторських імпровізаціях та записах саундтреків у професійній студії звукозапису.  Майстер-класи проводяться в Столичному культурно-освітньому центрі.

Учасники проекту працюють десять днів по шість годин на день!

Кульмінація проєкту – вистава, влаштована в останній день зимових канікул для юних глядачів, учасників акції «Зима у місті».  

З 2005 року фінальне видовище, яке увінчало проект, завдяки величезній популярності заходу, проходило в Конгрес-холі Палацу культури і науки, збираючи дві з половиною тисячі глядачів.

Цьогорічна вистава відбулася на сцені варшавського театру RELAX. Майстер-класи, що відбувалися в рамках FOSA, проводилися кваліфікованою групою інструкторів, викладачів SCEK та запрошених митців: співаків, композиторів, хореографів та акторів.

Костюми та реквізит створювалися в художній студії столичного Культурно-просвітницького центру за участю учасників FOSA.  

Успіх проекту FOSA в основному зумовлений змістовною та методичною співпрацею викладачів SCEK та запрошених митців.

Окремі сцени реалізує режисер за погодженням з керівниками майстерні.  Це дозволяє ефективно реагувати на потребу змін у формі програми, що випливає з потреб і навичок учасників.  

Додатковим ефектом такої співпраці є збагачення вчительських майстерень новим мистецьким досвідом.

«Участь молоді у міжнародних проектах дає їй можливість знайомитися з різними культурами, мовами, традиціями та способами життя людей. Це сприяє розвитку міжкультурної компетентності та здатності до співпраці з людьми з різних країн. Участь саме у цьому проєкті надала можливість учасницям зі Львова покращити свої професійні навички, зокрема, комунікацію, співпрацю, творчість та інші. Також дівчата отримали цінний досвід роботи в міжнародному середовищі та знайшли нових друзів»,- зазначила керівниця ГО «Академія освітніх ініціатив» Зоряна Довганик
«Проект Fosa 2023 - це незабутні часи, котрі подарували море вражень, емоцій. Цей проект подарував мені друзів, дорогих для мене людей! Виступити на сцені великого Варшавського театру - це було для мене таким  слідом, котрий назавжди залишиться у моєму сердечку! 2 найкращі тижні у моєму житті! 2 тижня щасливих репетицій, котрі стали для мене безцінним досвідом! За цей період, я зрозуміла, заради чого я щодня бігаю на репетиції, я зрозуміла, яке життя я для себе хочу! Я стільки всього побачила: наприклад, ідучи вулицею побачила Байдена, котрий проїжджав на машині, до мене на виступ приходив мер Варшави! Це дійсно я ніколи не забуду! Дякую всім, хто був зі мною поруч! Люблю вас!», - учасниця FOSA 2023 Аня Іліуц, м.Львів
Всі новини і події ➜