Новини та події

Чому оцінка вже не батіг і не пряник?

16/1/2023
Україна, м. Львів, Початкова школа "Первоцвіт"

Формувальне оцінювання все частіше з’являється у фокусі уваги освітян. Учителі все більше звертають увагу на формувальне оцінювання, бо його впровадження є важливим для покращення успішності учнів, але це не про застосування того чи іншого окремого прийому або інструменту. Формувальне оцінювання потребує нових знань та вмінь від вчителя.

На прохання директорки школи Христини Мельник та педагогів у Початковій школі "Первоцвіт" Академією освітніх ініціатив було організовано курс підвищення кваліфікації "Оцінювання навчальних досягнень учнів", який провела Лідія Андрушко.

Формувальне оцінювання – це оцінювання, яке відбувається під час навчання та є «формуючим для навчання», оскільки воно спрямоване на формування освітнього процесу, враховуючи освітні потреби кожного учня з метою більш ефективного розвитку необхідних знань та навичок. Це постійна й значуща взаємодія між учнями, вчителями та батьками щодо навчальних досягнень учня на основі зрозумілих усім цілей і критеріїв.

Навчальний процес має бути організований таким чином, щоб кожен учень заохочувався бути активним учасником, а не пасивним «реципієнтом» знань і досягнень. Необхідно створити навчальний клімат, у якому учні не бояться «ризикувати» — ставити запитання, робити помилки та показувати те, чого вони ще не знають або знають.

Тому такими актуальними для педагогів були рекомендації, поради та практичні матеріали та вправи директорки Початкової школи "Світанок", тренерки НУШ Лідії Андрушко, авторки курсу.

Дякуємо п. Лідії за бажання поділитися своїми знаннями.

Ось деякі з відгуків учасників курсу:

Почула багато конструктивної інформації, яка допоможе в подальшій роботі. На всі запитання отримано вичерпну відповідь.
Дуже цікаво! Інформативно! Доступно! Велика подяка за практичні і дієві поради.
Дуже чіткий виклад матеріалу. Найголовніше. Особлива подяка за практичні матеріали.
Всі новини і події ➜